19.1 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Peter Pollák ml. (OĽANO): Ficovi už v Európe neveria

„Za uplynulé mesiace som dvakrát v Európskom parlamente vyzval frakciu európskych socialistov, ktorej súčasťou je aj strana SMER-SD, aby sa od Fica a Smeru dištancovali.

Celý civilizovaný svet sledoval kauzy, za ktorými stál v úzadí Robert Fico a jeho blízki spolupracovníci – či išlo o únos Vietnamca, pôsobenie štátnej radkyne na úrade vlády, ktorá udržiavala kontakty s talianskou mafiou, či rozkrádanie eurodotácií. Napokon, ako je známe, pocit beztretnostnosti všelijakých gaunerov majúcich väzby na štátne orgány, viedol až k ohavnej vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ktorá otriasla celým svetom. Ľudia na to nezabudli. Ficovi už v Európe neveria. Práve pre tieto kauzy stratil dôveru Európy.

Peter Pollák ml. (OĽANO): Ficovi už v Európe neveria
Peter Pollák ml. OĽaNO

Počas posledných dní ma kontaktovalo viacero poslancov z rôznych krajín a politických strán. Kolegovia intenzívne sledujú dianie na Slovensku, tvár Kaliňáka či samotného Fica sa zjavila vo viacerých prestížnych médiách. Po tom, ako sa vznieslo obvinenie voči Ficovi a Kaliňákovi, zažíva Slovensko opäť svetovú hanbu.

Podľa mojich informácií sa sociálni demokrati už niekoľko týždňov zaoberajú aj členstvom strany Smer v ich európskej frakcii. Nechcú si viac nechať špiniť meno krvou Jána a Martiny či neprípustnými kauzami, akou je napríklad únos Vietnamca. Pri strane Smer rovnako citlivo vnímajú jej proruskú orientáciu a šírenie nebezpečnej kremeľskej propagandy. Predstavitelia strany tiež v minulosti burcovali občanov proti očkovaniu a dodržiavaniu protipandemických opatrení. Dnes sú všetci európski politici, s ktorými som hovoril, rozhorčení aj Ficovými vyjadreniami o partnerských armádach, keď ich hanlivo prirovnal k Wehrmachtu.

To sú témy, o ktorých dnes, podľa mojich informácií, členovia európskej sociálnej demokracie intenzívne diskutujú a verím, že na konci dňa dospejú k spravodlivému rozhodnutiu – vylúčeniu strany Smer z frakcie Európskych socialistov a demokratov.

Európa očakáva, že si všetci budeme rovní pred zákonom. Spravodlivosť musí platiť pre všetkých, aj pre expremiéra Fica a exministra Kaliňáka, preto verím v spravodlivé a nekompromisné vyšetrenie všetkých ich zločinov.

V priebehu najbližších dní sa v tejto veci osobne stretnem s lídrami Európskeho parlamentu, ktorým zdôrazním, že na Slovensku má spravodlivosť rozviazané ruky a nezastaví sa pred nikým.“

zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články