4.7 C
Nitra
streda, 1 decembra, 2021

Peter KREMSKÝ (OĽANO) tvrdo kritizuje Sulíkove rodinkárstvo a zneužívanie prostriedkov štátu


Richard Sulík by sa mal ospravedlniť a vyvodiť politickú zodpovednosť

„Som sklamaný a znepokojený konaním ministra hospodárstva Richarda Sulíka a jeho nominantov v rezorte. Minister Sulík pridelil miesto vo vládnom špeciále na návštevu výstavy Expo v Dubaji svojej dcére, pričom na ňu dal vystaviť fiktívnu pracovnú zmluvu s ministerstvom a vydával ju za svoju poradkyňu. Stala sa súčasťou delegácie bez toho, aby na to bol nejaký legálny dôvod.

https://www.nitranoviny.sk/vylet-na-expo-letenku-do-dubaja-sme-sulikovej-dcere-zaplatili-my-vsetci/

Členom delegácie bol aj donedávna zamestnávateľ dcéry R. Sulíka Radoslav Zigo, ktorý je zároveň odvlani podpredsedom predstavenstva firmy Slovenské elektrárne, teda nominantom R. Sulíka. Len tesne pred odletom do Dubaja dokonca jeho spoločnosť ius aegis, s.r.o. uzavrela zmluvu v hodnote 51 000 EUR na dodávku právnych služieb s predsedom Úradu na reguláciu sieťových odvetví Andrejom Jurisom, ďalším priamym nominantom Richarda Sulíka.

Slovenské elektrárne sú pritom ako maloobchodný predajca elektriny a plynu regulovaným subjektom zo strany ÚRSO, čiže bol takouto zmluvou zrejme porušený zákon, hoci R. Sulík tvrdí opak.

V prípade letu do Dubaja ide o typický prejav rodinkárstva a zneužívania prostriedkov štátu, ktorý sme pred voľbami ako opozícia kritizovali v prípade predstaviteľov bývalej vlády. Občanov možno ťažko presvedčiť, že súvis medzi vymenovaním zamestnávateľa ministrovej dcéry do vysokej funkcie v pološtátnom podniku, zmluvou jeho firmy s regulačným úradom, ako aj cestou do Dubaja je čisto náhodný.

Nebudeme nad takýmito zlyhaniami privierať oči. Žiadame preto ministra Sulíka, aby sa za tieto zlyhania vo svojom rezorte ospravedlnil a vyvodil z nich politickú zodpovednosť.“

Peter Kremský, predseda Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti

zdroj: TS

Prečítajte si tiež

Najnovšie články