-1 C
Nitra
streda, 19 januára, 2022

Pavel Hirax Baričák: Niečo o „zlej energii“ iných ľudí…

Nie je dobrá a zlá energia.

Energia a jej výška hladiny, či polarita iba je. Nejaká. A každá je tu potrebná.

Občas ľudia zvyknú odpísať dajakého človeka so slovami: „Už sa s tebou nebudem stretávať, máš zlú energiu.“ Dokonca sa stretávam s prípadmi, kedy sa takýto človek opiera o Šlabikáre šťastia. Lenže ja som v tých knihách nikdy nič podobného nenapísal. Takýto človek nemá zlú energiu, on má iba odlišné naladenie, ktoré s tým či oným človekom neladí. No tento istý „zlý“ človek bude ladiť s inými ľuďmi.

Pavel Hirax Baričák: Niečo o "zlej energii" iných ľudí...
Pavel Hirax Baričák, zdroj: FB

Občas mi ľudia oponujú: „A čo vrahovia, násilníci, znásilňovatelia detí… ?“ Áno, ich skutky sú energeticky veľmi nízke, ale práve toto je bytie na Zemi, kde jeden na druhého pôsobíme, otvárame lekcie, rany… Lebo Stvoriteľ chce, aby sme si uvedomili veľa vecí, podrástli, zosilneli a nijako inak to nejde, len keď sa nám ktosi začne špárať skrutkovačom v hnisajúcej rane.

Odozva na to, keď nám ktosi škodí, nie je iba v odpustení, ale aj v umení naučiť sa brániť, nedať si škodiť. Útek je riešením iba v najkritickejších situáciách, no keď sme mimo dosah zničujúcich plameňov, treba sa proti tomu požiaru postaviť čelom a je čas začať KONAŤ.

Presne toto od nás chce i Boh – chrániť to svoje (seba, deti, rodinu, veci, ktoré sme stvorili a energeticky sme s nimi spojení, rovnako aj veci, ktoré sú v prospech celého spoločenstva atď), chrániť pravdu, spravodlivosť. Je to lekcia vedieť sa postaviť za seba. Je to dôkaz, či sme sa dokonalo prijali a nehráme sa iba na obetnú ovečku, či uškodeného, kde sa bránime iba ak slovami „však jemu sa všetko vráti“. Čo sa tomu či onému človeku vráti nechajte na vesmírne zákony Zdroja, no vy takémuto človeku povedzte: „Čo robíš, mi škodí. Prestaň s tým.“ Ak sa nič nemení, potom zosilňujte opatrenia.

Nie je to boj, je to láskavá obrana. Boh chce, aby Rytieri a Bohyne svetla boli silní a bez prechodom cez oheň to veľakrát nejde. Lebo iné je čítať a iné je prežiť.

Čo ste zvládli, vám veľa dalo, už sa toho nebojíte, už poznáte riešenie, už ste ochotní ľavou-zadnou ísť do stretu a zastať sa seba, či pomôcť inému, ktorý ešte cestu v konkrétnej situácii neobjavil. A tu buďte skôr vyzvaným radcom, či miernym smerovateľom, lebo ak všetko vykonáte za druhého, nič sa nenaučí.

Viem, že mnohí sa s týmto nestotožnia a ďalej budú ľudí rozdeľovať na dobrých a zlých, ale chápem, každý má svoje videnie na svet a ja som ten posledný, ktorý vám ho chce zobrať.

Pavel Hirax Baričák: Niečo o "zlej energii" iných ľudí...

P.S.: Naša severná strana domu počas zimy zakvitá a mám dojem, že ešte viac ako v lete.

Text: Pavel Hirax Baričák, fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články