28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Parkovanie na chodníkoch? Mestská polícia v Nitre vás ešte pokutovať nebude

Mestská polícia (MsP) v Nitre zatiaľ nebude ukladať pokuty za parkovanie na chodníkoch. Uviedol to náčelník MsP Erik Duchoň pre portál teraz.sk.

Nový zákon, ktorý zakazuje parkovanie na chodníku, pred časom kritizovali samosprávy, pretože sa naň nemali čas pripraviť. Znenie ustanovenia zákona sa môže podľa neho zmeniť, dokonca sa môže účinnosť spomínanej novely oddialiť.

Parkovanie na chodníkoch? Mestská polícia v Nitre vás ešte pokutovať nebude

Nový zákon, ktorý zakazuje parkovanie na chodníku, pred časom kritizovali samosprávy, pretože sa naň nemali čas pripraviť. Poslanci Národnej rady SR preto pripravili novelu, ktorá má platnosť zákazu oddialiť. 

„Podľa našich informácií ide táto novela už do tretieho čítania. Preto teraz nemá zmysel vodičov pokutovať. Samozrejme, že ak k zmene zákona nepríde a neposunie sa ani jeho platnosť, tak budeme v Nitre parkovanie na chodníku riešiť tak, ako to ukladá zákon,“ doplnil pre teraz.sk Duchoň.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články