12 C
Nitra
streda, 21 februára, 2024

Pápež v SR: Na podujatia s pápežom sa prvý týždeň prihlásilo 20.000 ľudí

Dvadsaťtisíc ľudí evidujú organizátori návštevy pápeža Františka po prvom týždni registrácie. Takmer polovica z tohto počtu sú prihlásení do Šaštína. Informuje o tom Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska na svojom webe.
      Zo štatistík vyplýva, že do Prešova chce prísť zatiaľ na stretnutie so Svätým Otcom Františkom 6200 ľudí. Takmer 4500 záujemcov eviduje registračný tím v Košiciach.
      Registrácia účastníkov je k dispozícii na internetovej stránke www.navstevapapeza.sk. Prihlásiť sa je možné do Šaštína, Prešova a Košíc. Pastoračná cesta pápeža Františka sa nesie v znamení motta „S Máriou a Jozefom na ceste za Ježišom“.
      Bližšie informácie je možné získať na infolinke +421 2 2220 0075 od pondelka do piatka v čase od 8.30 do 16.30 h a na e-mailovej adrese registracia@navstevapapeza.sk.
      Pápež František na septembrovej (12. – 15. 9.) návšteve Slovenska zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca.

Zdroj: TASR

Spolu s pápežom pricestuje podľa hovorcu Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Martina Kramaru na Slovensko 80 zahraničných novinárov a k piatku majú prihlásených zatiaľ 80 slovenských novinárov. Okrem počtu 350.000 ľudí, ktorý sa očakáva v Šaštíne, je vrchný limit v Prešove a Košiciach približne 50.000 ľudí. Kramara dodal, že základná kapacita na košickom Luníku IX je 15.000 osôb.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články