-2.4 C
Nitra
nedeľa, 23 januára, 2022

Pápež v SR: Na omšu pápeža je v Šaštíne zaregistrovaných 30.000 pútnikov

Na svätú omšu pápeža Františka, ktorú bude sláviť 15. septembra v Šaštíne, je zatiaľ prihlásených približne 30.000 pútnikov. Informoval o tom koordinátor prípravy pre Bratislavskú arcidiecézu Tibor Hajdu na stretnutí s novinármi.
      „Ide o výnimočnú udalosť, a to aj preto, lebo návšteva prichádza v čase pandémie a pápež nemal príležitosť na veľa zahraničných ciest. Navštívil Irak, teraz pôjde do Budapešti, aby uzatvoril eucharistický kongres, a potom príde na Slovensko a jeho štvordňová návšteva vyvrcholí v Šaštíne. Od dnešného dňa sa začína bezprostredná príprava na prijatie Svätého Otca na Slovensku,“ uviedol bratislavský biskup Stanislav Zvolenský.
      Program sa otvorí už v predvečer 14. septembra o 22.00 h a od tohto okamihu budú môcť návštevníci začať napĺňať jednotlivé sektory. „Pútnici musia byť v deň omše v sektoroch do 8.00 h, keď sa uzavrú. Je to aj z dôvodu, že pápež už pred omšou bude na papamobile prechádzať medzi sektormi s návštevníkmi púte,“ doplnil Hajdu.
      Na púť v Šaštíne sa prihlásilo 1500 dobrovoľníkov. „Prihlasovanie dobrovoľníkov je už uzavreté. Budú mať na starosti usmerňovanie ľudí v sektoroch, kontrolu QR kódov, pomoc s ďalšími zložkami pri vstupných bránach, ako aj usmerňovanie na parkoviskách a smerovanie ľudí z parkovísk a železničnej stanice na miesto omše,“ uviedla koordinátorka dobrovoľníkov pre Bratislavu a Šaštín Monika Hricáková.
      „Architektúru presbytéria možno nazvať ako príležitostnú architektúru, keďže bude využitá iba na jedno podujatie. Snažili sme sa ju uchopiť ekologicky, aby všetky materiály a konštrukcie mohli byť opäť využité. Po ničivom tornáde na Morave sme sa do kríža rozhodli uložiť drevo z poškodeného kostola v Moravskej Novej Vsi,“ priblížil architekt liturgického priestoru v Šaštíne Michal Bogár.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články