1.3 C
Nitra
utorok, 25 januára, 2022

Pápež v SR: Ubytovaný bude v priestoroch nunciatúry v jednoduchej izbe

Svätý Otec František bude počas septembrovej (12.-15. 9.) návštevy Slovenska ubytovaný v priestoroch Apoštolskej nunciatúry v Bratislave. Pre TASR to potvrdil hovorca Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Martin Kramara s tým, že pôjde o jednoduchú izbu.
      Pápež podľa jeho slov nemal osobitné požiadavky na zariadenie izby. „Okrem tej na jednoduchosť a skromnosť,“ povedal hovorca KBS.
      Posledným pápežom, ktorý navštívil Slovensko, bol zosnulý Ján Pavol II. V septembri 2003 navštívil Trnavu, Banskú Bystricu a Rožňavu. Cestu ukončil 14. septembra 2003 omšou v bratislavskej Petržalke. Aj on počas svojej poslednej cesty na Slovensku bol ubytovaný v priestoroch Apoštolskej nunciatúry v hlavnom meste. Emeritný pápež Benedikt XVI. Slovensko počas svojho pontifikátu nenavštívil.
      Pápež František na septembrovej návšteve Slovenska zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články