12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Pandémia: Parlamentné strany spolupracovať nebudú, nebude ani spoločná tlačovka

Parlamentné koaličné a opozičné strany zrejme v boji s pandémiou nebudú spolupracovať a lídri sa na spoločnú tlačovú konferenciu nepostavia. Na otázky TASR o spoločnom postupe a odložení sporov v čase pandémie odpovedalo OĽANO kritikou opozície, čo je jedným z dôvodov, prečo spoluprácu ako reálnu nevidí napríklad Hlas-SD. Opozičný Smer-SD poukázal na to, že dohody o neútočení nefungujú ani vnútri samotnej koalície.

Pandémia: Parlamentné strany spolupracovať nebudú, nebude ani spoločná tlačovka
FOTO TASR – Pavel Neubauer


Vládne OĽANO tvrdí, že v boji s pandémiou vyzýva na spoluprácu celé politické spektrum od začiatku. „Žiaľ, opoziční predstavitelia v štýle ‚čím horšie, tým lepšie‘ neustále ‚hecujú‘ verejnosť proti opatreniam, zvolávajú protesty a neváhajú pritom ohroziť zdravie vlastných voličov, zľahčujú covid, spochybňujú očkovanie, či dokonca otvorene šíria hoaxy a dezinformácie,“ uviedol Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia. OĽANO správanie opozície označilo za nebezpečné a skonštatovalo, že prispelo k zhoršeniu situácie. „Chceme veriť, že aspoň časť opozície si už konečne uvedomí svoj diel zodpovednosti za Slovensko,“ dodalo. Parlamentné strany budú môcť podľa hnutia napríklad zahlasovať za motivačné poukazy pre seniorov pri očkovaní.
      Vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová adresovala nedávno výzvu opozičným lídrom, aby prestali sabotovať snahy na zvládnutie pandémie a podporili očkovanie. Hovorila o dôležitom geste. „Politici u našich susedov si podali ruky v záujme ochrany života a zdravia všetkých. Na Slovensku namiesto zodpovednej opozície máme trollov a šíriteľov dezinformácií, ktorí systematicky sabotujú snahy zvládnuť pandémiu,“ podotkla. Skonštatovala, že opoziční lídri Robert Fico (Smer-SD) a Peter Pellegrini (Hlas-SD) zneužívajú pandémiu, miesto pomoci opozícia šíri hoaxy a hazarduje so zdravím a životmi ľudí.
      Hlas-SD tvrdí, že sa správa ako konštruktívna opozičná strana. „Podporili sme desiatky návrhov zákonov k pandémii, ktoré sme považovali za prospešné. Naopak, vládna koalícia z čisto politických dôvodov neprijala ani jeden z návrhov Hlasu-SD na konkrétnu pomoc dôchodcom, rodinám s deťmi či ťažko zasiahnutému hospodárstvu. Koalícia má plno krásnych rečí, ako podáva ruku opozícii, no táto ruka je vopred opľutá,“ vyhlásila strana. Podotkla, že vládna koalícia, a najmä OĽANO nie sú schopní opustiť vlnu nenávisti, na ktorej sa dostali k moci. „Kým sa to nezmení, o spolupráci je len veľmi ťažko hovoriť,“ dodal Hlas-SD.
      „Vráťme sa späť v čase do obdobia tesne pred parlamentnými voľbami 2020 a pripomeňme ‚dohodu o neútočení‘ medzi predstaviteľmi vládnej koalície navzájom. A najmä treba poukázať na to, koľko im táto ‚dohoda o neútočení‘ vydržala,“ podotkol opozičný Smer-SD. Ako príklad uviedol aktuálnu situáciu súvisiacu s otvorením či zatvorením škôl.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články