11.5 C
Nitra
piatok, 23 februára, 2024

ORLEN po dohode s MOL rozširuje svoju sieť čerpacích staníc na Slovensku

Medzinárodná skupina ORLEN, ktorá v Česku a na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc ORLEN Benzina, expanduje.

V dôsledku realizácie nápravných opatrení súvisiacich s akvizíciou skupiny Grupa LOTOS a na základe dohody so skupinou MOL o prevzatí časti ich čerpacích staníc prevezme skupina ORLEN od skupiny MOL na Slovensku 39 staníc. Tie sa do polovice roka 2023 premenujú a s celkovým počtom 91 staníc sa skupina ORLEN dostane medzi štyroch najväčších hráčov na tunajšom trhu. Zároveň do konca tohto roka dokončí skupina ORLEN podľa zverejnených informácií unifikáciu svojej siete čerpacích staníc ORLEN Benzina pod jedinú značku ORLEN.

Bude januárové referendum úspešné? Toto naznačil posledný prieskum

„Rozširujeme našu maloobchodnú sieť v Európe. Posilňujeme svoju prítomnosť na Slovensku a dostávame sa medzi štyroch najväčších predajcov pohonných hmôt na tomto trhu. Taktiež rozširujeme našu maloobchodnú sieť na nový trh v Maďarsku, kde sme si už vybudovali veľkoobchodné zastúpenie,“ povedal Daniel Obajtek, predseda predstavenstva PKN ORLEN.

ORLEN po dohode s MOL rozširuje svoju sieť čerpacích staníc na Slovensku
základe dohody so skupinou MOL o prevzatí časti ich čerpacích staníc prevezme skupina ORLEN od skupiny MOL na Slovensku 39 staníc.

Skupina ORLEN súčasne vstúpila do Maďarska, kde prevezme celkom 143 staníc. Hneď 1. decembra tohto roka sa stala vlastníkom 79 staníc, ktoré doteraz fungovali pod značkou Lukoil, a okamžite začala s ich premenovaním. Úplný prechod na bielo-červené farby a štandardy siete ORLEN sa dokončí koncom marca budúceho roka. Prevzatie a premenovanie zostávajúcich 64 staníc sa uskutoční postupne do polovice roku 2024.

Po dokončení celej transakcie so skupinou MOL bude skupina ORLEN prevádzkovať vyše 660 staníc v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. V Česku je so 430 stanicami jednotkou na trhu. Na Slovensku sa ORLEN rozrastie na 91 čerpacích staníc a v Maďarsku bude mať 143 staníc. ORLEN Benzina je súčasťou skupiny ORLEN Unipetrol, ktorá patrí do nadnárodnej skupiny ORLEN a prevádzkuje najrozsiahlejšiu sieť čerpacích staníc v Českej republike.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články