23.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

OĽaNO: Sme znepokojení možným znehodnotením nahrávky Gorily

Hnutie OĽANO je správou o možnom dôkaznom znehodnotení nahrávky s kauzou Gorila silno znepokojené. „Ničenie dôkazov pravdu neumlčí. Tak či tak, z nahrávky je každému jasné, akí politici sa s Haščákom stretávali, s akými pohnútkami a aký kolotoč zlodejskej špirály to vyvolalo. Boj o právny charakter štátu však trvá a chcem veriť, že generálna prokuratúra týmto nevyniesla definitívny ortieľ nad korupčnou megakauzou, ktorá dlhé roky traumatizuje Slovensko a že páchatelia, ktorí obludným spôsobom vyciciavali peniaze občanov, neuniknú spravodlivosti,“ vyhlásil predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš.

„Z medializovaných správ máme za to, že nájdená nahrávka z Kočnerovho domu nebola doposiaľ orgánmi činnými v trestnom konaní verifikovaná ako nahrávka, na ktorú by sa vzťahoval nález Ústavného súdu SR, na základe ktorého by sa výsledok práce SIS v kauze Gorila mal znehodnotiť. Preto nie je jasné, prečo by mal byť predmetný USB kľúč zničený,“ uzatvára Lukáš Kyselica, poslanec hnutia a bývalý vyšetrovateľ kauzy Gorila.

Zdroj: TS/ foto fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články