11.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

OĽANO: Nemôžeme vysloviť dôveru vláde, ktorá rodinám odmietla dať záruku zachovania 200 eur mesačne na dieťa

Nemôžeme vysloviť dôveru vláde, ktorá rodinám odmietla dať záruku zachovania 200 eur mesačne na dieťa.

Poslanci hnutia OĽANO A PRIATELIA nepodporili programové vyhlásenie úradníckej vlády. Hlavným dôvodom bolo, že vláda rodinám odmietla dať záruku, že sa nebude snažiť zrušiť podporu 200 eur mesačne na dieťa.

Líder hnutia OĽANO A PRIATELIA Igor Matovič zároveň deklaroval, že napriek tomu bude hnutie podporovať každý dobrý zákon, ktorý vláda predloží. „Rovnako sme úradníckej vláde k dispozícii na zvolanie mimoriadnych schôdzí parlamentu kedykoľvek počas parlamentných prázdnin s cieľom presadiť dobré zákony pre ľudí,” povedal predseda Obyčajných ľudí.

„Veľmi nás mrzí, že poslanecký klub hnutia OĽANO A PRIATELIA nemohol podporiť programové vyhlásenie vlády, keďže úradnícka vláda odmietla dať garanciu rodinám s deťmi na zachovanie pomoci rodinám v podobe 200 eur mesačne na dieťa,“ pokračoval Matovič a dodal: „Pre nás bola absolútna priorita dostať garanciu od ľudí, ktorí všemožne bojovali proti 200 eurám na dieťa, že túto pomoc rodinám nebudú rušiť. Tvrdošijne si však stáli za tým, že nám túto garanciu nedajú. Tým pádom sme programové vyhlásenie nepodporili, keďže zastupujeme záujmy rodín s deťmi.“

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x