19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Bankári arogantne odmietli solidaritu s ľuďmi, toto im odkazuje Robert Fico

Vážení priatelia,

tak a teraz si naozaj nebudem dávať servítku pre ústa. Banky dnes verejne vyhlásili, že nebudú rokovať s jednotlivými politickými stranami o hypotékach a pritom samotné banky potvrdzujú, že v krátkom období sa približne 400 tisíc ľuďom môžu splátky hypoték až zdvojnásobiť. Ak máte splátku 300 eur mesačne, budete platiť 500 alebo aj 600 eur. Kde majú, preboha, ľudia na to zobrať peniaze?

A odpoveď bánk? Honorability, spektability, magnificencie z bánk v zlatých Mercedesoch a s desaťtisícovými platmi arogantne oznamujú, že nemienia o tom rokovať, lebo vedia, že ich budeme nútiť, aby zo svojich gigantických ziskov boli solidárni, pretože si veľmi dobre pamätajú, ako ich SMER pred niekoľkými rokmi donútil, aby prispievali na splátky hypoték spolu so štátom, aby si mladí ľudia mohli dovoliť naďalej bývať vo svojom.

My sme v SMERe presvedčení, že táto štátna bonifikácia úrokov, ktorá perfektne fungovala za našich vlád sa musí po voľbách okamžite vrátiť, lebo inak príde mnoho ľudí o byty. Počujete bankári? Mnoho ľudí príde o byty. Ale bankári, aby sa nemuseli baviť o spoluúčasti z doslova hlúpych dôvodov odmietajú rokovania. A čo si myslíte, že to novej vláde zabráni konať? Páni bankári, máte obrovské zisky. Tento rok to bude viac ako miliarda. Heger s Matovičom a Kollárom vám zrušili bankový odvod zavedený SMERom a ešte aj arogantne zdvíhate poplatky a kašlete na to, že veľa ľudí bude mať existenčný problém zaplatiť o 200 alebo 300 eur vyššiu mesačnú splátku hypotéky. Ste nenažratí, spoliehate sa, že ľudia, aby neprišli o byt, si budú kupovať menej potravín, oblečenia, nebudú cestovať. A je vám to úplne jedno a bezcitne oznamujete ľuďom, že pomoc majú hľadať len na konci svojho vlastného ramena.

Keď sa v škole učila násobilka, tak ste sedeli v prvej lavici. Keď sa učilo delenie a slovo solidarita, vždy ste chýbali. Že sa nehanbíte a ešte aj v dnešnom oficiálnom stanovisku napíšete, že zvyšovanie splátok hypoték nemá taký negatívny vplyv ako zdražovanie. To si robíte srandu z ľudí, to akože zaplatiť o 200 alebo 300 eur mesačne viac na hypotéku je fajn, ale zlé je zdražovanie? Veď to zdražovanie len skomplikuje splácanie vyšších splátok hypotéky, vy arogantní boháči. To, čo dnes prejavili banky nás utvrdzuje v presvedčení, že netreba mať s nimi zľutovanie, teším sa, ako budete, milí bankári, klopať na dvere, keď vám navrhneme dvakrát vyšší bankový odvod, aby sa ľuďom vôbec nezvýšili splátky hypoték. A želám vám, aby ste sa s tými ziskami zadrhli.

Zdroj: Robert Fico, fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x