24.1 C
Nitra
utorok, 28 júna, 2022

Okresný súd vymeral dvojnásobnému vrahovi maximálny možný trest. Z basy už nikdy nevylezie!

Doživotie! Tak znie zatiaľ neprávoplatný trest pre dvojnásobného vraha Martina Cíbika z obce Dulova neďaleko Lednických Rovní v okrese Púchov, ktorý po diskotéke nezmyselne zastrelil dvoch svojich kamarátov, priniesol portál tvnoviny.sk.

Okresný súd vymeral dvojnásobnému vrahovi maximálny možný trest. Z basy už nikdy nevylezie!
Dvaja zavraždení dobrovoľní hasiči z Dolnej Breznice Jakub Gorelka (†20, vľavo) a Martin Egly (†22) majú hroby kúsok od seba. Foto: Jozef Uhlárik

Martin Cíbik (38) bez varovania zastrelil po diskotéke v Horovciach dvoch svojich kamarátov z Dolnej Breznice. Obaja, dobrovoľní hasiči Jakub Gorelka (†20) aj Martin Egly (†22) jeho besnenie neprežili. Ďalší, Jakub G. (19) , skončil s vážnym zranením s priestrelom brucha. Ako informuje portál tvnoviny.sk sudca okresného súdu v Trenčíne ho poslal za mreže na doživotie. Martin sa však odvolal, a tak doživotný rozsudok ešte nie je právoplatný.

Dvoch kamarátov nemilosrdne zastrelil, tretí prežil akoby zázrakom

Na hasičskej zábave v Horovciach 22. júna 2019 bolo asi 300 zabávajúcich sa mladých ľudí, ktorí ani v najhoršom sne nepredpokladali to, čo sa stalo na jej konci. Väčšina zabávajúcich sa už odišla domov keď sa medzi tými, ktorí tam ešte bolo objavil Martin a bez varovania jedinou strelou doslova popravil dobrovoľného hasič Jakuba Gorelku (†20). Vzápätí postrelil ďalších dvoch mladíkov pričom jeden z nich, Martin Egly (†22), ďalší z dobrovoľných hasičov, skonal po troch dňoch s priestrelom hlavy v nemocnici. Jediný, kto Martinove besnenie prežil, hoci s vážnym zranením po priestrele brucha, bol Jakub G. (19) z rovnakej obce ako obaja jeho mŕtvi kamaráti, teda z Dolnej Breznice.

Okresný súd vymeral dvojnásobnému vrahovi maximálny možný trest. Z basy už nikdy nevylezie!
Martina Cíbika pár hodín po krvavej dráme zadržala polícia. Za dve vraždy a nedovolené ozbrojovanie dostal od sudcu doživotný trest. Zdroj: TASR

Doživotie! Tak znel rozsudok, ktorý vo štvrtok 6. októbra vyniesol okresný súd v Trenčíne nad nemilosrdným beštiálnym vrahom Martinom Cíbikom. Muž bol pôvodne odsúdený na 25 rokov nepodmienečne, odvolací Krajský súd však vec vrátil na začiatok. Okresný súd bol ale na druhý pokus ešte nemilosrdnejší a brutálneho dvojnásobného vraha Martina poslal za mreže na doživotie. Martin odišiel z pojednávacej miestnosti bez slov. Ešte pred začiatkom pojednávania ale podal návrh na zmenu obhajcu. Súd to však vyhodnotil ako neopodstatnené.

„Obžalovaný si vždy účelovo vymyslel nejakú situáciu. Či už to bola fingovaná samovražda ešte vo výkone väzby, alebo teraz tá výmena obhajcu,“ uviedol po pojednávaní prokurátor.

Rodičia zavraždených si vydýchli – dostal len to, čo mu patrí

Muž ešte pred samotným začiatkom celého procesu urobil vyhlásenie, v ktorom sa k vražde priznal. Zrejme aj to zavážilo, že napokon dostal „iba“ 25 rokov nepodmienečne. Pri verdikte „doživotie“ mu ale priťažili dva znalecké posudky z psychológie a psychiatrie. „S výrokom súdu sme spokojní, no syna nám to nevráti. Hádam sa už nikdy nedostane na slobodu a druhým rodičom nespôsobí to, čo spôsobil nám,“ povedal po verdikte otec jedného zo zastrelených mladých mužov.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články