10.1 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Odborári v septembri nebudú organizovať protestné zhromaždenia

Odborári nebudú organizovať protestné zhromaždenia v septembri. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR Martina Némethová. Túto tému však odborári neplánujú nechať ležať ladom, rozhodovať o organizácii protestov chcú aj na sneme koncom septembra.
      Z listu o zisťovaní záujmu zúčastniť sa na protestoch, ktorý má TASR k dispozícii, vyplýva, že odborári pôvodne uvažovali o zorganizovaní septembrových protestných zhromaždení v troch slovenských mestách. V Košiciach 4. septembra, v Žiline 11. septembra a v Bratislave 18. septembra.
      „Predstavenstvo KOZ SR sa na svojom rokovaní 18. augusta zaoberalo aj témou organizovania protestných aktivít. Napriek tomu, že termíny protestných zhromaždení plánované v septembri zrušilo, problematika protestov nie je uzatvorená, definitívne rozhodne snem KOZ SR koncom septembra,“ povedala pre TASR Némethová.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články