15.9 C
Nitra
piatok, 7 októbra, 2022

Od STREDY zmena v nosení respirátorov, pozrite si novú vyhlášku

Vo Vestníku vlády SR bola zverejnená nová vyhláška k prekrytiu horných dýchacích ciest. Touto vyhláškou bude od stredy zároveň zrušený režim na hraniciach pri vstupe na Slovensko.

Účinnosť vyhlášky: 6. apríla 2022 Odkaz na vyhlášku:

PODROBNEJŠIE INFORMÁCIE:

Zrušenie vyhlášky k režimu na hraniciach:

Od 6. apríla 2022 sa ruší vyhláška, ktorou sa upravoval režim na hraniciach. Zaniká tak povinnosť registrácie na eHranici aj povinná karanténa pre nezaočkované osoby. (Zrušujúce ustanovenie k vyhláške určujúcej režim na hraniciach nájdete v paragrafe 4 vyhlášky upravujúcej prekrytie dýchacích ciest.)

Naďalej však odporúčame obozretnosť, sledovať svoj zdravotný stav a v prípade objavenia sa príznakov COVID-19 kontaktovať svojho všeobecného lekára, resp. pediatra.

Zmena vyhlášky k prekrytiu horných dýchacích ciest:

Od 6. apríla 2022 sa ruší povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest v exteriéri(táto povinnosť platila, ak sa ste sa nachádzali menej ako dva metre od osoby, s ktorou nežijete v spoločnej domácnosti).

Naďalej však ostáva povinnosť nosiť respirátor: na hromadných podujatiach v interiér a aj v exteriéri, vo všetkých interiéroch verejných budov – úrady, obchody, prevádzky služieb, budovy športových a kultúrnych podujatí, pracoviská a podobne, v prostriedkoch verejnej dopravy – MHD, vlaky, prímestské a diaľkové autobusy, v preprave s osobami, ktoré nie sú členmi spoločnej domácnosti – taxislužby, lanovky, vozidlá prepravujúce napr. pracovníkov do zamestnania alebo ubytovania.

Rozsah výnimiek z nosenia respirátora resp. rúška zostáva bez zmeny, podrobný zoznam je uvedený vo vyhláške.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články