16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Obžalovaný Dušan K. odmietol účasť na príprave vrážd prokurátorov

Obžalovaný Dušan K. odmietol, že by sa niekedy podieľal na príprave vrážd prokurátorov. „Nikdy nič, za čo som obžalovaný, sa nestalo,“ povedal v rámci výsluchu pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku.

„Nikdy som neurobil žiadnu reálnu aktivitu smerujúcu k sledovaniu alebo usmrteniu pána Žilinku,“ povedal. Zdôraznil, že nikoho v tejto súvislosti ani nekontaktoval.

Po skončení výsluchu obžalovaného bola približne do 13.20 h vyhlásená obedná prestávka. Popoludní by sa mali čítať ďalšie listinné dôkazy, výsluch by mala ešte absolvovať dvojica Alena Zs. a Marian K. Po prípadnom ukončení dokazovania by sa mohli začať aj záverečné reči.

V kauze prípravy vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho čelia obžalobe okrem Dušana K. aj ďalšie tri osoby, a to Marian K., Alena Zs. a Darko D. Tomáš Sz. bol vylúčený na samostatné konanie, súd ho uznal za vinného. Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť od Mariana K. podľa obžaloby na jeseň 2017. V prípade Šufliarskeho približne o rok neskôr. Spolu s touto kauzou sa na ŠTS pojednáva aj prípad vraždy novinára Jána Kuciaka z februára 2018, kde stále čelia obžalobe Marian K. a Alena Zs.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x