17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

NITRA: Súd odsúdil Petra T. za vyhrážky novinárke Jane Teleki

Samosudkyňa Okresného súdu (OS) v Nitre uznala exsiskára Petra T. vinným z trestného činu vydierania dnes už zosnulej novinárky Jany Teleki. Súd mu uložil podmienečný trest odňatia slobody na dobu dva roky s dvojročnou skúšobnou lehotou. Rovnaký trest pre neho navrhol aj prokurátor. Obžalovaný sa proti rozsudku odvolal.

NITRA: Súd odsúdil Petra T. za vyhrážky novinárke Jane Teleki
Samosudkyňa Okresného súdu (OS) v Nitre 10. mája 2023 uznala exsiskára Petra T. (na snímke) vinným z trestného činu vydierania dnes už zosnulej novinárky Jany Teleki. Súd mu uložil podmienečný trest odňatia slobody na dobu dva roky s dvojročnou skúšobnou lehotou. Rovnaký trest pre neho navrhol aj prokurátor. Obžalovaný sa proti rozsudku odvolal. FOTO TASR – Henrich Mišovič

Novinárke Teleki sa mal vyhrážať za jej texty. V telefonáte mal od nej požadovať prerobenie článku a žiadal, aby sa nevyjadrovala o jeho synovi. V prípade, že tak neurobí, bude ju považovať za svojho nepriateľa. Novinárke sa mal vulgárne vyhrážať, a to aj fyzickým násilím. Teleki si rozhovor nahrala. Podľa súdnej znalkyne je na nahrávke „s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou“ hlas Petra T. Prokurátor skonštatoval, že aj znalec z odboru elektrotechnika, počítačové programy a software potvrdil, že ide o autentickú nahrávku.

Vypočujte si spomínanú nahrávku : Peter Tóth odsúdený za vyhrážky novinárke Jane Teleki

Peter T. na súde namietal, že nahrávka z novinárkinho telefónu je nezákonným dôkazom, na ktorom bolo stavané prípravné i súdne pojednávanie. „Tento dôkaz z právneho hľadiska neexistuje a všetky ostatné dôkazy vyplynuli z tohto nezákonne získaného dôkazu,“ uviedol Tóth vo svojej záverečnej reči. Podľa sudkyne však bol dôkaz získaný zákonne a obžalovaný naplnil podstatu trestného činu vydierania, keď „pod hrozbou násilia nútil Teleki zmeniť článok.“

Hneď po vynesení rozsudku sa Peter T. voči rozhodnutiu súdu odvolal, keďže trestné konanie aj hlavné pojednávanie sa podľa neho viedlo na základe nezákonne získaných dôkazov. Na otázku, či sa novinárke vyhrážal, priamo neodpovedal. „Ja odpovedám právnou rečou, pretože tu by sa malo rozhodovať na základe práva, ja som sa bránil na základe práva a na základe práva tvrdím, že neexistuje žiadny dôkaz o mojej trestnej činnosti,“ doplnil.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x