28.1 C
Nitra
piatok, 28 júna, 2024

Nové Zámky: Po pandemickej prestávke postupne otvárajú viaceré kultúrne zariadenia

V Nových Zámkoch sa postupne otvárajú viaceré kultúrne zariadenia. Po nútenej prestávke spôsobenej pandémiou začalo s prípravou viacerých podujatí aj mesto.

V priebehu februára už začalo podľa stabilného programu premietať Kino Mier a svoje predstavenia obnovila aj bábková scéna Nebojsa v malej sále domu kultúry. Rôzne kultúrne podujatia ponúkne aj radnica. „Pôjde napríklad o Castrum Revue pod Fogdovou baštou, majáles v amfiteátri, jarmok a program pri príležitosti cirkevného sviatku Porciunkula,“ uviedol mestský úrad.

Na jar začne regionálny historik Alexander Štrba sprevádzať ucelené skupiny návštevníkov historickými zaujímavosťami mesta. „Ľudovít Gróf bude záujemcov informovať o histórii a zaujímavostiach novozámockej pevnosti. Novinkou bude dobrodružné spoznávanie zaujímavostí Nových Zámkov prostredníctvom interaktívnej hry určenej hlavne pre mládež. V máji sa má v kine Mier uskutočniť festival Jazz Blues Jamboree, ktorý sa mal pôvodne konať minulú jeseň,“ informoval magistrát.

Zdroj: TASR

Foto: novezamky.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články