21.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Nitra: Podporí dotáciami kultúru a ochranu pamiatok

Mesto Nitra podporí kultúru a ochranu pamiatok na svojom území dotáciami v celkovej hodnote 170.000 eur. Ich rozdelenie už na svojom februárovom rokovaní (10. 2.) schválili mestskí poslanci.

Z vyčlenenej sumy pôjde na podporu kultúry a kreatívneho priemyslu 120.000 eur. „Zámerom je spestrenie a rozšírenie rôznych žánrov kultúrnych podujatí. Dotácie majú vytvoriť priaznivé podmienky pre rozvoj kultúrneho života a zvýšenie atraktivity mesta pre návštevníkov a turistov. Cieľom je tiež propagácia nitrianskej kultúry v zahraničí,“ uviedla radnica.

Na výskum, ochranu a obnovu kultúrnych pamiatok a pamätihodností pôjde v tomto roku z mestského rozpočtu 50.000 eur. Podľa magistrátu majú dotácie podporiť napríklad ochranu a prezentáciu významných archeologických nálezísk, nálezov či rekonštrukcie dobových architektúr. Podporu získali aj projekty zamerané na výskum, regeneráciu a reštaurovanie pamiatok.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články