10.1 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Nové Zámky: Mesto podporí z participatívneho rozpočtu tri projekty

Mesto Nové Zámky podporí realizáciu troch verejnoprospešných projektov, ktoré sa budú financovať z participatívneho rozpočtu. Zámery, ktoré dostali vo verejnej ankete najviac hlasov, majú byť hotové v priebehu budúceho roka.
      Projekt Dr. Bike rieši výstavbu cyklistického altánku v blízkosti hrádze pri rieke Nitra. „Celoročne tadiaľto prejde množstvo cyklistov. Vznikne tu bezpečné miesto, kde bude možné odložiť bicykle, posedieť si, oddýchnuť alebo sa schovať pred nepriaznivým počasím,“ uvádza sa v popise projektu.

Realizovať sa bude aj projekt revitalizácie ihriska na Lastovičej ulici. Vďaka participatívnemu rozpočtu dôjde k rekonštrukcii jeho asfaltového povrchu. „Predĺži sa tak jeho životnosť a nastaví sa udržateľnosť a kvalita tohto verejného priestranstva,“ informoval mestský úrad.
      Tretím projektom je rekonštrukcia pieskovísk na Letomostí a Lastovičej ulici. Cieľom revitalizácie je ich svojpomocná obnova, financie z participatívneho rozpočtu poslúžia na zakúpenie potrebného materiálu. „Realizátor poskytne nástroje a prístroje a spoločne so susedmi pretvorí staré ihriská na posedenia a malé pieskoviská, ktoré sa budú ľahko udržiavať,“ uviedla radnica.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články