12 C
Nitra
streda, 21 februára, 2024

Levice: Femina rozšírila svoju pomoc dievčatám a ženám v núdzi

Centrum konkrétnej pomoci Femina pomáha dievčatám a ženám v núdzi už päť rokov. Počas svojej existencie pomohlo vyriešiť 614 prípadov, pričom viacerým klientom bola pomoc poskytovaná opakovane.

„Začali sme sa uberať nielen smerom sociálneho poradenstva, ale aj cestou konkrétnej pomoci. Spolupracujeme s viacerými organizáciami a darcami, ktorí nám pomáhajú pomáhať tým, ktorí si pomôcť nevedia. Dopyt po našich službách sústavne rastie každým rokom,“ povedala  Anna Siekelová, riaditeľka centra.
      Centrum konkrétnej pomoci Femina otvorilo začiatkom decembra 2016 v budove Nemocnice Levice občianske združenie Fórum života. „Levice sú mestom s najvyššou mierou potratovosti, rozhodli sme sa byť čo najbližšie ženám, ktoré by nás mohli potrebovať,“ skonštatovala Siekelová. Postupne sa pôsobnosť centra rozšírila, ďalšie dve poradne vznikli v Snine a Prešove.

Levice: Femina rozšírila svoju pomoc dievčatám a ženám v núdzi
Foto: Ilustračné NN

Centrum vzniklo ako poradňa s celoslovenskou pôsobnosťou. Klientom poskytuje bezplatné základné sociálne a právne poradenstvo, psychologické poradenstvo a tiež gynekologické poradenstvo. Sociálny pracovník pomáha klientovi zorientovať sa v jeho situácii a zároveň poukazuje na možnosti riešenia, kde spôsob a výber riešenia danej životnej situácie určuje výlučne samotný klient. Poradňa pomáha podľa slov Siekelovej predovšetkým dievčatám a ženám v ťažkej životnej situácii, neplánovane tehotným, osamelým matkám, obetiam násilia a diskriminácie bez ohľadu na sociálnu alebo ekonomickú situáciu, ale súčasne i rodinám v núdzi, slabým a chorým.

V januári tohto roka sa centrum pretransformovalo na samostatnú neziskovú organizáciu. Svoju činnosť rozšírilo o materiálnu pomoc určenú ženám, dievčatám i rodinám v ťažkých životných situáciách a viacdetným rodinám v núdzi, ktorú umožňuje podpora anonymných darcov.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články