24.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Nové Zámky: Mesto i nemocnica si pripomenú Svetový deň predčasne narodených detí

Mesto Nové Zámky si pripomenie Svetový deň predčasne narodených detí, ktorý pripadá na 17. novembra. Vtedy sa dominanty zapojených miest osvetlia reflektormi s purpurovou farbou. „V Nových Zámkoch bude už v utorok, v predvečer svetového dňa, svietiť na purpurovo Korzo, budovy mestského úradu a kina Mier,“ oznámila radnica.
      Svetový deň predčasne narodených detí si pripomína i novozámocká fakultná nemocnica s poliklinikou, v ktorej funguje aj jedno zo šiestich slovenských perinatologických centier. „Takmer každé piate dieťatko, o ktoré sa tu staráme, prišlo na svet skôr. Niektoré o tri či štyri týždne a niektoré o toľko, že sa vmestia do dvoch spojených dlaní,“ uviedol hovorca nemocnice Ján Baček.

Ako doplnil, mamičky z občianskeho združenia Malíček pripravili pre rodičov predčasne narodených detí balíčky. „Zabalili do nich svoju podporu a spolupatričnosť. K oslavám sa pridala aj Mládež zo Slovenského Červeného kríža, jej členovia pripravili pre každé dieťatko symbolický darček,“ doplnil Baček.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články