23.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Nitra: Nitriansky samosprávny kraj cez víkend zaočkoval tisícky ľudí

Vo veľkokapacitných očkovacích centrách (VKOC) Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) podali počas uplynulého víkendu očkovacie látky 4181 záujemcom. Kraj očkoval v Nitre, Šali a Štúrove.
      V sobotu 13. novembra podali v nitrianskom VKOC na Slančíkovej ulici vakcínu 1473 osobám, z toho prvú dávku dostalo 339 ľudí. V Šali, kde sa VKOC nachádza v nových priestoroch Polikliniky NSK na Nemocničnej ulici, zaočkovali 655 osôb, z toho prvou dávkou 149.

O deň neskôr dostalo v Nitre vakcínu 1377 záujemcov, z ktorých 392 dostalo prvú dávku. „V rovnaký deň sa očkovalo aj vo VKOC v Štúrove, ktoré sa nachádza v poliklinike NSK. Kraj tu zaočkoval 676 záujemcov, z toho 238 prvou dávkou,“ informoval NSK.

Krajské očkovacie centrá budú otvorené aj počas najbližšieho víkendu. V nitrianskom VKOC budú registrovaných záujemcov očkovať 20. novembra ráno vakcínou Spikevax, dopoludnia vakcínou Janssen a popoludní Comirnaty. Zaočkovať sa môžu prísť aj neregistrovaní záujemcovia.

V nedeľu 21. novembra sa bude očkovať aj vo VKOC Štúrovo, kde budú podávať vakcíny Comirnaty a Spikevax. Rovnaké očkovacie látky doplnené o vakcínu Janssen dostanú aj záujemcovia, ktorí sa prídu dať zaočkovať do centra v Šali. V oboch VKOC budú očkovať registrovaných i neregistrovaných ľudí.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články