18.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Nové Zámky: Knižnica pripravila na koniec júna viaceré podujatia určené školákom

Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch pripravila aj na koniec júna podujatia určené žiakom základných škôl (ZŠ). Ponúkne im stretnutie literárneho klubu i podujatie venované rozprávkam.

Ako uviedli organizátori, vo štvrtok 22. júna sa bude konať ďalšie stretnutie členiek literárneho klubu Puella. Témou ich júnového stretnutia bude Leto plné výziev a tvorivých aktivít. „Súčasťou podujatia bude aj tvorba scrapbooku, teda kreatívneho denníka tvoreného na spôsob koláže. Literárny klub pre mladých Puella bol založený v roku 2019 a stretávajú sa v ňom žiačky druhého stupňa ZŠ a študentky stredných škôl, ktoré diskutujú o literatúre, píšu a prezentujú vlastné literárne diela,“ pripomenula pracovníčka knižnice Natália Nagyová.

Knižnica pokračuje aj v spolupráci s novozámockými školami s vyučovacím jazykom maďarským. „V utorok 27. júna sa dve skupiny druháckych tried zo ZŠ G. Czuczora zúčastnia na literárnom podujatí O kom rozprávky rozprávajú – Akkikőr a mesék szólnak,“ doplnila Nagyová.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x