17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Nitra, milá Nitra opäť ponúkne zábavu aj duchovné zážitky

Začiatok júla bude v Nitre patriť celomestským oslavám. Tradičné podujatie Nitra, milá Nitra ponúkne od pondelka 3. júla do stredy 5. júla koncerty, výstavy, historický festival, jarmok a množstvo ďalších zábavných i duchovných podujatí.

Ako pripomenula radnica, tohtoročné slávnosti sa budú niesť v duchu osláv 1160. výročia príchodu Konštantína a Metoda na Veľkú Moravu. „Nitra tak ožije obľúbenými Pribinovými a Cyrilo-metodskými slávnosťami i putovaním po Cyrilo-metodskej ceste Rady Európy pod záštitou prezidentsky Slovenskej republiky,“ informoval mestský úrad.

Súčasťou podujatia bude tradičný jarmok spojený s ďalšími podujatiami. V rámci kultúrneho programu sa môžu návštevníci tešiť na koncert Slovenského komorného orchestra i Slovenského filharmonického zboru. „Na pódiu v centre Nitry vystúpi aj Jana Kirschner, Dis is Markéta a ďalší,“ uviedol magistrát.

Slávnosti Nitra, milá Nitra ponúknu aj Cyrilometodiádu, historický festival Pribinova Nitrawa i Život na korze. Súčasťou osláv bude aj Akademická Nitra, na ktorej vystúpi 12 folklórnych súborov z celého Slovenska, pripravený je tiež Trh Kreatívneho centra i podujatie Sládkova Nitra. „Oslavy už tradične vyvrcholia cyrilo-metodskou národnou púťou,“ doplnila radnica.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x