23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Norbert Bödör: Najvyšší súd rozhodol, že zostane vo väzbe!

Nitriansky podnikateľ Norbert Bödör sa nádejal, že ho Najvyšší súd pustí z väzby na slobodu, no tešil sa predčasne. Slnečné počasie tohto leta strávi v chládku za väzenskými múrmi.

Norbert Bödör, ktorý je považovaný na oligarchu Smeru-SD čelí obvineniu v kauzách Dobytkár aj Očistec. Vo väzbe je pre kauzu Dobytkár od júla minulého roku. Kauza Dobytkár súvisí s podozreniami na korupciu v prostredí Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA), informuje o tom portál noviny.sk. Polícia hodnotu poskytnutých úplatkov v rámci tejto kauzy vyčíslila na 10,5 milióna eur.

https://www.noviny.sk/slovensko/613704-obvineny-norbert-b-d-r-ostava-vo-vazbe

Najvyšší súd dnes z väzby na slobodu nepustil nikoho

V skupine osôb podozrivých z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú okrem Norberta Bödöra aj bývalý šéf PPA Juraj K., bývalý výkonný riaditeľ PPA Ľubomír P., bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek K., finančník Martin K. alebo podnikatelia Norbert B. a Peter K. Medzi ďalšími obvinenými sú aj advokáti či veterinár. Norbert Bödör dúfal, že bude vyšetrovaný na slobode, ale senát 2T Najvyššieho súdu rozhodol ináč a zamietol mu sťažnosť proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 27. mája, ktorým bola zamietnutá jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu, ako aj jeho žiadosti o nahradenie väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka a prijatím peňažnej záruky.

Najvyšší súd podľa hovorkyne Alexandry Važanovej totiž dospel k záveru o správnosti uvedeného rozhodnutia. V kauze Očistec boli okrem Bödöra obvinení viacerí bývalí policajní funkcionári vrátane bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry Petra Hraška alebo šéfa protikorupčnej jednotky NAKA Róberta Krajmera. Vo väzbe rozhodnutím Najvyššieho súdu, ktorý zamietol sťažnosti, ostávajú aj všetci obvinení v kauze korupcie na pozemkovom fonde Martin K., Adrian Š., Gabriel B., Pavol R., Roman K., Attila H. a Margita Š., ktorých Špecializovaný trestný súd vzal 22. mája do väzby.

V prípade Martina K. zároveň súd čiastočne vyhovel sťažnosti prokurátora a vzal ho do väzby aj pre obavu z pokračovania v trestnej činnosti. Obvinených v kauzách Feudál a Latifundista finančníka Martina K., bývalú riaditeľku SPF Gabrielu B. a jej predchodkyňu Adrianu Š., ktorých vzal ŠTS v Pezinku do väzby 22. mája pre hrozbu ovplyvňovania svedkov, polícia stíha pre trestné činy založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prijímania úplatku, podplácania a zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Norbert Bödör: Najvyšší súd rozhodol, že zostane vo väzbe!
Podnikateľ spájaný s nitrianskou firmou Bonul zostáva vo väzbe, foto: Jozef uhlárik

foto: arch.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články