13.1 C
Nitra
sobota, 24 februára, 2024

Nominácie do súťaže Cena za transfer technológií je možné zaslať do 31. augusta

Nominácie do súťaže Cena za transfer technológií na Slovensku je možné zaslať do 31. augusta. Deviaty ročník súťaže organizuje Centrum vedecko-technických informácií (CVTI) SR a jeho organizačná zložka Centrum transferu technológií pri CVTI SR.
      Cena za transfer technológií cieli na inovácie, technické riešenia a ich pôvodcov, ale aj počiny s prínosným vplyvom v oblasti transferu technológií. Hlavným cieľom súťaže je oceniť inovatívne výstupy vedeckovýskumnej činnosti s prínosom pre prax a ich pôvodcov. „Chceme upriamiť pozornosť na prácu, ktorá pochádza z našich verejných vysokých škôl, Slovenskej akadémie vied a rezortných výskumných ústavov. Máme záujem aj takýmto spôsobom motivovať vedeckovýskumných pracovníkov, aby sa zapojili do procesu ochrany duševného vlastníctva a jeho komercializácie. Je to zároveň spôsob, ako zvýšiť povedomie o transfere technológií a jeho dôležitosti pri budovaní vedomostnej spoločnosti a posilňovaní konkurencieschopnosti Slovenska,“ uviedol Miroslav Kubiš, vedúci odboru transferu technológií CVTI SR.
      „Do súťaže môžu posielať nominácie centrá pre transfer technológií, prípadne obdobné pracovisko v rámci inštitúcie, zodpovedné za ochranu a prenos duševného vlastníctva do praxe, jednotlivci z radov výskumných pracovníkov verejných výskumných inštitúcií a tiež samotné CTT CVTI SR,“ doplnil Kubiš. Ocenenia sú udeľované v troch kategóriách – inovácia, inovátor/inovátorka a počin v oblasti transferu technológií.

Zdroj: TASR


Foto: cointt.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články