14.8 C
Nitra
nedeľa, 25 februára, 2024

V stredisku Bachledka otvorili nové zábavno-edukačné detské ihrisko

Nové detské prírodné ihrisko s atrakciami a edukačnými interaktívnymi prvkami v sobotu slávnostne otvorili na vrchole Spišskej Magury. Areál pre rodiny s deťmi pod názvom Kráľovstvo lesa Bachledka sa nachádza blízko atrakcie Chodník korunami stromov.
      Ihrisko s rozlohou takmer 5000 štvorcových metrov má 24 rôznych prírodných zábavných prvkov a atrakcií. „Kým sa deti ‚vybláznia‘ na kĺzačkách, lanových dráhach, megatrampolíne, či iných zábavných prvkoch, rodičia si môžu oddýchnuť a kochať sa výhľadmi na okolitú prírodu, či naučiť sa niečo nové spolu so svojimi deťmi. Areál nemyslí len na zábavu, ale ponúka aj viacero edukačných hier a prvkov, ktoré deti aj rodičov hravou formou zoznámia s okolitými lesmi a ich obyvateľmi,“ uviedla za stredisko Bachledka Ski & Sun Kristína Jakubová.
      Pri realizácii došlo podľa nej k spolupráci najmä s regionálnymi dodávateľmi. Väčšina areálu je tvorená z prírodných materiálov a v okolí budú postupne vysádzané desiatky rôznych drevín. Informačné tabule ponúkajú informácie aj o spôsoboch ochrany životného prostredia.
      Kráľovstvo lesa Bachledka bude v prevádzke od mája do októbra každý deň. Najjednoduchšie sa k nemu dá dostať kabínovou lanovkou z Bachledovej doliny. Možné je vyskúšať aj elektrické bicykle. „Milovníci pešej turistiky sa môžu na vrchol Spišskej Magury dostať príjemnou prechádzkou z Bachledovej doliny, z Malej Frankovej alebo z Jezerska,“ doplnila Jakubová.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články