18.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Nitriansky samosprávny kraj poskytne zo svojho rozpočtu dotácie v hodnote 570.000 eur

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) poskytne v roku 2023 na rôzne typy dotácií 570.000 eur. Krajskí poslanci ich na svojom marcovom rokovaní rozdelili na podporu cestovného ruchu, kultúry, športu a na ochranu kultúrnych pamiatok.

Ako sa uvádza v schválených materiáloch, NSK vynaloží na podporu kultúrnych pamiatok 110.000 eur. Kultúrne projekty podporí sumou 170 000 eur a rovnaká suma pôjde z krajského rozpočtu aj na šport. Na cestovný ruch vyčlenili poslanci dotácie v hodnote 120.000 eur.

Podľa slov poslanca Daniela Balka je celková suma nižšia ako po iné roky. „Žiaľ, stav verejných financií samospráv zatiaľ nedovoľuje ústretovejšiu podporu. V každom prípade som rád, že sa aj vďaka našej iniciatíve podarilo schváliť dotácie už na marcovom rokovaní. Do budúcna by sme chceli pripraviť nový systém ich rozdeľovania tak, aby ich použitie bolo efektívnejšie, presnejšie a prinieslo podporovaným oblastiam vyššiu kvalitu,“ dodal Balko.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x