19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) hľadá novú budovu pre svoje sídlo

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) hľadá novú budovu pre svoje sídlo. Podľa inzerátu, ktorý zverejnil na sociálnych sieťach, má záujem kúpiť v Nitre administratívne priestory pre 300 zamestnancov.

Budova má mať minimálne 4000 štvorcových metrov, aby v nej bol priestor na kancelárie, zasadacie miestnosti, klientske centrum, reprezentatívne priestory, ale aj serverovne či sklady. Kraj vyžaduje aj bezbariérový prístup, výťahy, minimálne 35 parkovacích miest a dostupnosť verejnou dopravou. „Ponuky je možné elektronicky doručiť do 12. mája do 12.00 h. V rovnakom čase musia byť doručené aj listinné ponuky,“ uvádza sa v inzeráte.

Úrad NSK v súčasnosti sídli vo viacerých budovách v Nitre, väčšina úradníkov má svoje kancelárie v prenajatej budove na Rázusovej ulici. Podľa vyjadrení viacerých poslancov pracujú natlačení a v nevyhovujúcich podmienkach.

NSK vynaložil na náklady súvisiace s umiestnením svojich úradníkov už státisíce eur. Ako sa konštatuje v správe, o ktorej pred časom rokovalo krajské zastupiteľstvo, NSK od roku 2012 do konca roka 2019 zaplatil za prenájom kancelárskych priestorov na Rázusovej ulici v Nitre vyše 940.000 eur. Ďalších takmer 570.000 eur stála projektová dokumentácia k novej budove na Slančíkovej ulici v Nitre. K jej výstavbe však nikdy nedošlo, pretože ešte v roku 2012 polícia obvinila sedem osôb z machinácií pri verejnom obstarávaní na zhotoviteľa. Odvtedy sa kraj k projektu nevrátil.

Ďalšie peniaze stáli NSK súdne spory so spoločnosťou GAP REAL. Kraj sa s firmou súdil pre budovu, ktorú GAP REAL postavil pre Úrad NSK na základe zmluvy podpísanej bývalým podpredsedom NSK Miklósom Fehérom. Kraj právoplatnosť zmluvy spochybnil a do postavenej budovy na Palárikovej ulici v Nitre odmietol svoj úrad presťahovať. Súdny spor stál NSK takmer 260.000 eur.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x