16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Nitrania a návštevníci mesta sa majú na čo tešiť. Mestský park pod hradom prechádza kompletnou premenou (VIDEO)

Samosprávy síce nariekajú, že im štát zobral peniaze a ony nemajú na projekty, ktorými by skrášlili svoje mestá či dediny, s pomocou rozličných fondov sa to niektorým predsa len darí. Príkladom môže byť Nitra, kde revitalizujú mestský park.

Nitrianska radnica obnovu park nielen z vlastných zdrojov, ale najmä z Európskej únie. Ľudia pod Zoborom sa tak môžu tešiť nielen na vynovený park, ale aj na miesta, kde sa chodili pozerať na rozličné zvieratá. A aby toho nebolo málo, pribudnú aj rozličné iné atrakcie, ktoré by mali prispieť k ešte väčšej atraktívnosti parku. Viac o obnove parku prezradila v statuse nitrianska radnica, ktorá je hrdá na to, čo pre Nitranov a návštevníkov mesta chystá.

Park na Sihoti prejde totálnou generálkou

Prvé práce na revitalizácii Starého parku na Sihoti začali koncom minulého roka. „Táto revitalizácia sa svojim rozsahom zaraďuje medzi najväčšie na Slovensku. Zo Starého parku urobíme moderný park 21. storočia s rešpektom k jeho historickej hodnote,“ konštatuje hneď v úvode statusu Mesto Nitra. Novinky, ktoré Starý park čakajú predstaví autorka projektu Kamila Krejčiříkova z Ateliéru Krejčiříkovi a vedúci odboru životného prostredia Štefan Lančarič. Na túto obnovu získala Nitra takmer 6 miliónov eur z Európskej únie.

„Park na Sihoti prejde totálnou generálkou. Pribudne pikniková lúka, kvetinové výsadby, odpočinkové plochy, kompletne sa zrekonštruuje aj srdce parku, ktorým je Žabia fontána,“ prezradil vedúci odboru životného prostredia Štefan Lančarič. „Projektovali sme ho ako ideálny park,“ doplnila autorka projektu Kamila Krejčiříkova. „Zeleň má v našom meste prioritu. Staráme sa o ňu, ošetrujeme ju a vysádzame. Revitalizujeme všetky parky, ktoré sú v našom meste. Je to pre nás dôležité. Zeleň v našom meste je nielen pekná, ale je dôležitá, aby sme sa neuvarili,“ vysvetľuje nitrianska radnica, ktorá by chcela ukončiť práce na revitalizácii parku do konca novembra a po kolaudácii ho pre verejnosť otvoriť začiatkom budúceho roka.

O tom, ako to robí sa ľudia dozvedia aj v tomto dokumente:

Zdroj: FB / Mesto Nitra

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x