25.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Nitra: Zoborské ferraty sprístupnia už o niekoľko dní

Nová turistická sezóna na zoborských ferratách sa začne 1. mája a potrvá až do 1. decembra. Na svojej webovej stránke o tom informovali ich prevádzkovatelia.

Via Ferrata Zobor sa nachádza priamo pod vrcholom Pyramídy. Cesta k jednotlivým úsekom vedie po modrej turistickej značke. Z nej je odbočka priamo k ferratám, ktorá vedie cez kremencové pole. Turisti tu nájdu tri trasy. Trasa Dubová a Brezová merajú 60 metrov a tretia Výstupovka vedie skalami v dĺžke 12 metrov. Ferraty okrem toho ponúkajú aj 15 metrov dlhý lanový most.

Zoborské ferraty sprístupnili minulý rok v septembri, ich vlastníkom je Krajská organizácia cestovného ruchu Nitriansky kraj. Ako upozornili prevádzkovatelia, pohyb na trasách pod Pyramídou je na vlastné riziko a s povinnou výbavou. Požičovňu ferratových setov nájdu turisti na mieste niekdajšej nástupnej stanice lanovky.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x