15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Mesto Nitra plánuje do svojho rezervného fondu odviesť vyše štyroch miliónov eur

Mesto Nitra ukončilo v roku 2022 svoje rozpočtové hospodárenie s účtovným prebytkom 6.256.491,95 eura. Uvádza sa to v zverejnenom záverečnom účte mesta, o ktorom budú rokovať mestskí poslanci na svojom zasadnutí 27. apríla.

Vlaňajšie hospodárenie v bežnom a kapitálovom rozpočte ukončila Nitra schodkom vyše 1,1 milióna eur, z finančných operácií má však zostatok vo výške viac ako 7,3 milióna eur. „Schodok rozpočtu mesta Nitra sa tak upravuje o nevyčerpané účelovo určené prostriedky. Zistený schodok bol vysporiadaný v priebehu rozpočtového roka zo zostatku finančných operácií,“ konštatuje sa v záverečnom účte, podľa ktorého by po konečnom vyúčtovaní mala byť na tvorbu rezervného fondu mesta vyčlenená suma viac ako 4,1 milióna eur.

Podľa radnice sa podarilo rozpočtované bežné príjmy naplniť na 99,58 percenta, keď dosiahli celkovú sumu 90.339.166,95 eura. „Pozitívne môžeme hodnotiť plnenie vlastných príjmov zahŕňajúce dane z nehnuteľností, daň za ubytovanie, daň za užívanie verejného priestranstva, poplatok za miestny rozvoj, príjmy z vlastníctva, pokuty za porušenie predpisov a ďalšie,“ uviedol mestský úrad, podľa ktorého sa prakticky všetky vlastné príjmy mesta podarilo naplniť na viac ako 100 percent.

Magistrát zároveň pripomenul, že sa mu pri čerpaní bežných výdavkov podarilo dosiahnuť úspory, ktoré prevýšili sumu štyroch miliónov eur. Podľa mestského úradu sa ušetrilo v položkách tovary a služby, splácanie úverov, bežné transfery či mzdy, platy a služobné príjmy.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x