17.6 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Nitra: Zakopanej fľaši pod hruškou zanechali aj odkaz budúcim generáciám

Cyklotrasu vedúcu z nitrianskej mestskej časti Janíkovce do obce Golianovo lemuje 400 ovocných stromov. V týchto dňoch ich tam zasadili dobrovoľníci v rámci projektu Zelená cyklotrasa.
      Realizuje ho občianske združenie (OZ) Ďarmoty, ktoré naň dostalo grant z Nitrianskej komunitnej nadácie v rámci programu Inovatívne s Foxconnom. Regionálne odrody jabloní a hrušiek prišli k cyklotrase zasadiť ľudia z Nitry, ale aj Golianova a neďalekého Vinodolu. „Je to záväzok. Budeme sa musieť o stromy starať, strihať, polievať, hnojiť. Kladieme dôraz na udržateľnosť projektu,“ uviedol Mário Majerčík z OZ Ďarmoty.
      Realizátori projektu nechali vo fľaši zakopanej pri koreni jednej z hrušiek aj odkaz budúcim generáciám. „Je v ňom hlavne výzva, aby ľudia boli ohľaduplní k prírode a aby naďalej rozvíjali región, v ktorom žijú,“ uviedla správkyňa Nitrianskej komunitnej nadácie Ľubica Lachká, ktorá odkaz napísala.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články