23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Nitra: Zahraničným headlinerom Divadelnej Nitry bude SKUPINA Dakh Daughters

Zahraničným headlinerom tohtoročného Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra bude titul Danse Macabre alebo Tanec smrti. Ako informovali organizátori, ide o unikátny kabaret ukrajinskej hudobnej a performatívnej skupiny Dakh Daughters.

Šesť herečiek a režisér Vlad Trojickij vytvorili Danse Macabre krátko po nútenej emigrácii do Francúzska. „Obvyklé pripomínanie si konečnosti je v tomto prípade rozhovorom so smrťou, ktorá striehne v krajine napadnutej ruskými agresormi, ako aj rozhovorom na diaľku s tými, ktorí zostali. Inscenácia je svedectvom o vojne a exile, nostalgickou spomienkou na rodnú krajinu, obžalobou, šou, reportážou a revue v jednom,“ uviedli organizátori.

Ako pripomenuli, dielo Danse Macabre sa predstavilo na viacerých európskych festivaloch a členky súboru s úspechom účinkovali aj na festivale Pohoda. „Zaujímavo inštrumentované a predvedené piesne sú zmesou rôznych žánrov od postpunku po ukrajinský folklór. Okrem piesní zaznejú z javiska príbehy žien z Ukrajiny zasiahnutej vojnou. Príbehy z vojny sú v inscenácii popretkávané citáciami z Knihy Jób,“ doplnila dramaturgia festivalu.

V poradí 32. ročník Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra sa bude konať od 22. do 27. septembra. Ako informovali organizátori, hlavný program sa bude skladať z 12 inscenácií. Témou tohtoročného festivalu budú Odozvy/Responses.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x