23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Nitra: Víťazom v súťaži o najkrajšiu knižnú búdku sa stala UKF

Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre sa stala víťazom v súťaži o najkrajšiu knižnú búdku. Uviedla to Krajská knižnica Karola Kmeťka Nitre, ktorá súťaž zorganizovala v rámci projektu Rozčítajme Nitru.

Do projektu sa zapojili viaceré organizácie v meste. Svoje knižné búdky vyrobila okrem UKF aj Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Stredná odborná škola stavebná, Dom Matice slovenskej, Agrokomplex, OBI a Turistické informačné centrum. „UKF s počtom 195 sčítaných hlasov verejnosti získala so svojou knižnou búdkou prvé miesto. Umiestnená je v areáli univerzity na Dražovskej ulici,“ informovala krajská knižnica.

Vďaka projektu Rozčítajme Nitru vznikli v uliciach mesta knižné búdky, ktoré fungujú na princípe požičaj, prečítaj a vráť alebo vymeň. „Čitatelia si budú môcť vziať knihu, ktorá sa im zapáči a po prečítaní ju vrátia alebo vymenia za inú. Cieľom týchto malých bezplatných knižníc je zlepšiť prístup čitateľov ku knihám. Zároveň ich chceme odtrhnúť od sveta mobilov, tabletov a počítačov a prilákať ich nielen k čítaniu, ale aj k spoločnému tráveniu voľného času v meste či parku,“ pripomenula knižnica.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x