21.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Richard Müller v Šuranoch: Cigaretka na dva ťahy zhasla

V rámci turné, ktoré absolvuje Richard Müller so svojou skupinou, zavítal v sviatočný večer 5.júla 2023 do Šurian. S kráľovskou presnosťou s príchodom 20-tej hodiny dokrivkal na javisko, zdvihnutím ruky pozdravil divákov a sadol si.

Richard Müller v Šuranoch: Cigaretka na dva ťahy zhasla

Vzal do ruky mikrofón a prehovoril: „Dobrý večer, prepáčte, že sedím, ale začiatkom roka som si rozsekal členok, jednu operáciu mám už za sebou, ale to mi nezabránilo, aby som prišiel „do Šurán“ zaspievať vám.“ Obecenstvo ocenilo jeho ospravedlnenie potleskom a koncert sa mohol začať. Odštartoval ho notoricky známou piesňou zo svojho albumu z roku 1992 Neuč vtáka lietať – Nebude to ľahké, ktorú nielen zložil, ale aj otextoval.

Nahý 2 – príliš osobná pieseň

Postupne ako stručne ohlasoval názvy piesní, prišla na rad aj pieseň Nahý 2. Richard ju uviedol slovami: „Keď som napísal túto pieseň, myslel som si, že ju nikdy nenahrám ani nikde verejne nezaspievam. Myslel som si, že je to príliš osobná pieseň, že sa to nehodí.  Ale niekto múdry povedal, že vekom nerastie talent, ale charakter a ak to mám akceptovať, môžem dnes s kľudným svedomím tento text spievať. Pesnička sa volá Nahý 2.“ Pochádza z albumu 01/2001 a hudbu zložil Ivan Tásler.

Richard Müller v Šuranoch: Cigaretka na dva ťahy zhasla

Nahý 2:

YouTube video

Nasledovali ďalšie staré dobré známe hity speváka, kde nechýbalo ani povestné Milovanie v daždi. Obloha vtedy mierne vystrašila prítomných divákov, lebo začali padať dažďové kvapky, ktoré však ku koncu piesne ustali a koncert pokračoval bez prerušenia.

Milovanie v daždi:

YouTube video

Čierna labuť, biela vrana

Tak znie názov najnovšieho albumu Richarda Müllera z minulého roka. Obsahuje 13 piesní, všetky skomponoval Ondřej Brzobohatý a texty napísal Peter Uličný. Richard o ňom prezradil, že je to, podľa neho, najlepšie čo vytvoril, jeho naspievavanie si neskutočne užíval. Album sa nesie v poetickom duchu a Richard predstavil z neho niekoľko skladieb. Známy duet Na pohrebe lásky, ktorý naspievala s ním populárna a talentovaná Emma Drobná si v Šuranoch strihla s Richardom vokalistka Dominika Raši.

Na pohrebe lásky:

YouTube video

Z tohto albumu zaznela aj skladba Tam za vodou (v rákosí), ale aj Zmeškaný hovor, ku ktorému urobil Richard lyrics video, tak nech sa páči:

Zmeškaný hovor:

YouTube video

Cigaretka na dva ťahy ukončila koncert

Po viac ako hodine koncertovania  kvapky zo zamračenej oblohy sa tisli čoraz naliehavejšie k zemi a Richard zahlásil, že dáme si Cigaretku na dva ťahy… Len čo zazneli prvé tóny, obloha sa zatiahla a namiesto kvapiek spustila na divákov doslova smršť hustého dažďa. Naľahko oblečení diváci bez dáždnikov sa dvíhali zo sedadiel a hľadali kam by sa schovali, tí čo mali autá doslova behom opúšťali areál amfiteátra. Aj tak, kým sme dobehli k autu, oblečenie od vrchného po to najspodnejšie bolo súce na žmýkanie. Dojem z koncertu sme si však nenechali pokaziť a počúvali sme z diaľky „cigaretku“, až kým nenastal skrat, ktorý ukončil aj Richardovo spievanie a šuriansky amfiteáter zahalil do tmy a ticha.

Richard Müller v Šuranoch: Cigaretka na dva ťahy zhasla

Cigaretka na dva ťahy:

YouTube video

Anna Olvecká

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x