12.6 C
Nitra
streda, 17 apríla, 2024

Nitra: Verejnosť sa môže zapojiť do súťaže na vytvorenie nového diela pred TIC

Pred nitrianskym turistickým informačným centrom (TIC) má v budúcnosti vyrásť nové dielo, ktoré bude spájať umenie s funkcionalitou. Výzvu na jeho realizáciu vyhlásilo TIC v stredu. Jednotlivci aj kolektívy sa so svojimi návrhmi môžu prihlásiť do 28. júna.

Ako informovalo turistické centrum, nový umelecký prvok bude stáť v centre Nitry pred mestským domom. „Tento rok oslavujeme 30 rokov fungovania. Naším cieľom je zmodernizovať informačný navádzač do TIC Nitra. Preto vyhlasujeme výzvu na realizáciu diela vo verejnom priestore, ktorý vkusným, pútavým a moderným spôsobom zaujme okoloidúcich a nasmeruje ich do TIC,“ vysvetlili organizátori súťaže.

Do výzvy sa so svojím projektom môže zapojiť každý, kto má nápad, ako oživiť verejný priestor a dokáže doň priniesť novú dimenziu. „Môže ísť o jedinečnú umeleckú inštaláciu, ktorá bude nielen funkčným prvkom, ale aj esteticky príťažlivým a nápaditým bodom záujmu pre návštevníkov mesta Nitra a obyvateľov. Chceme vytvoriť originálny dizajn, umelecký prvok či objekt, ktorý bude spájať umenie s informačnou funkcionalitou,“ doplnilo TIC.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x