23.1 C
Nitra
štvrtok, 27 júna, 2024

Nitra: V uliciach mesta pribudnú nové autobusové prístrešky

V uliciach Nitry sa začalo s výmenou prístreškov na autobusových zastávkach. Ako informovala radnica, tento rok majú pribudnúť v 35 lokalitách.

Nitra: V uliciach mesta pribudnú nové autobusové prístrešky
Zdroj: mesto Nitra fb

Autobusové zastávky modernizuje súkromná spoločnosť na základe zmluvy s mestom. Celkovo vybuduje 86 nových autobusových prístreškov. „V rámci prvej etapy firma odstraňuje konštrukcie prístreškov na prvých 18 miestach, prevažne na sídlisku Chrenová i v Starom meste. Od 17. apríla začnú s montážou nových. Hotové majú byť v polovici mája,“ uviedol mestský úrad.

Podľa magistrátu má ísť o moderné zastávky s LED stropným osvetlením, ktoré sú viditeľne označené názvom autobusovej zastávky. Majú strechu z celomliečneho skla a ich súčasťou je aj informačná vitrína. „Výmena prístreškov nezaťaží rozpočet mesta ani jedným eurom. Investíciu v plnej miere znáša spoločnosť euroAWK. Po 15 rokoch si ich budeme môcť odkúpiť za symbolické jedno euro za kus. Zároveň budeme môcť bezplatne využívať v dohodnutom rozsahu reklamné plochy. Do roku 2036 bude spoločnosť zabezpečovať aj bezplatnú údržbu prístreškov,“ doplnil magistrát.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x