14.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Nitra: V roku 2022 najčastejšie horelo v Starom meste

Hasičom z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (OR HaZZ) v Nitre sa vlani pri zásahoch podarilo uchrániť majetok v hodnote viac ako päť miliónov eur. Vyplýva to z vypracovanej správy o požiarovosti.

V roku 2022 horelo na území mesta celkovo 101-krát. Škody, ku ktorým pri požiaroch došlo, boli vyčíslené na vyše 850.000 eur. „Zranilo sa pri nich šesť osôb, o život neprišiel nikto. Najčastejšie horelo na jar, predovšetkým pri vypaľovaní porastov a v lete pri úmyselne založených požiaroch,“ uviedol Andrej Krbúšik z OR Hazz v Nitre.

Podľa jeho slov bolo najviac požiarov evidovaných v Starom meste, kde vlani horelo 26-krát. Na najväčšom nitrianskom sídlisku Klokočina došlo k 16 požiarom a na sídlisku Chrenová a v mestskej časti Zobor horelo desaťkrát. „V porovnaní s rokom 2021 bolo v meste Nitra zaevidovaných o sedem požiarov viac. Najčastejšou príčinou požiaru bola nedbalosť a úmyselné založenie,“ doplnil Krbúšik.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x