18.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Nitra: Na verejných priestranstvách pribudnú nové knižné búdky

V uliciach Nitry by už čoskoro mohli pribudnúť nové knižné búdky. Ich inštalácia je súčasťou projektu Krajskej knižnice Karola Kmeťka s názvom Rozčítajme Nitru.

Ako informovali organizátori, cieľom týchto malých bezplatných knižníc je zlepšiť prístup ku knihám čitateľom všetkých vekových a sociálnych skupín. „Zároveň ich chceme v súčasnej digitálnej dobe odtrhnúť od sveta mobilov, tabletov a počítačov a prilákať ich nielen k čítaniu, ale aj k spoločnému tráveniu voľného času v meste či parku,“ uviedla knižnica.

Knižné búdky budú fungovať na princípe požičaj, prečítaj a vráť alebo vymeň. Čitatelia si budú môcť vziať knihu, ktorá sa im zapáči a po prečítaní ju vrátia alebo vymenia za inú. „Krajská knižnica bude do knižných búdok v pravidelných intervaloch dopĺňať knihy. Takto nájdu ďalšie využitie darované či duplicitné publikácie. Do projektu sa zapojili mnohé organizácie v meste Nitra. Svoje knižné búdky si vyrobí Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Stredná odborná škola stavebná, Dom Matice slovenskej, Agrokomplex, OBI a Turistické informačné centrum,“ doplnili organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x