21.1 C
Nitra
štvrtok, 30 mája, 2024

Cesty Nitrianskeho kraja si cez víkend opäť vyžiadali dva ľudské životy – 52-ročnej ženy a 41-ročného muža

Na Slovensku sa zvykne hovoriť, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. Ono je však pravdou, že nešťastie chodí aj po horách, ale aj po ľuďoch. Presvedčiť sa o tom mohli i dvaja ľudia, ktorí cez víkend zahynuli na cestách Nitrianskeho kraja.

Cesty v Nitrianskom kraji sa počas uplynulého víkendu stali osudné pre 52-ročnú vodičku skútra a 48-ročného vodiča motocykla, ktorý sa zrazil s osobným autom. O tragických nehodách v okresoch Levice a Komárno informuje v statuse na sociálnej sieti nitrianska krajská polícia.

Cesty Nitrianskeho kraja si cez víkend opäť vyžiadali dva ľudské životy – 52-ročnej ženy a 41-ročného muža
Smrťou sa skončila aj nehoda 52-ročnej ženy, ktorá zišla zišla z nezistených príčin z cesty, spadla zo skútra a vážne si zranila hlavu. Zdroj: FB / Polícia NR kraj

Polícia vyšetruje nehody ako trestný čin usmrtenia

„V sobotu 1. júla boli levickí policajti vyslaní k dopravnej nehode, ktorá sa stala medzi Jurom nad Hronom a Starým Hrádkom, kde 52-ročná vodička skútra zišla z doposiaľ nezistených príčin z cesty, spadla z motocykla a vážne si zranila hlavu. Aj napriek poskytnutej lekárskej pomoci následkom utŕžených zranení podľahla,“ opísala polícia prvú tragickú nehodu. „Druhá tragická dopravná nehoda sa stala medzi Kolárovom a Komočou v komárňanskom okrese, kde v nedeľu okolo 18.30 hod. došlo k zrážke medzi osobným motorovým vozidlom Škoda Fabia, ktoré viedol 41-ročný vodič, a 48-ročným motocyklistom. Motocyklista, ktorý jazdil smerom od obce Komoča na mesto Kolárovo, pri prejazde miernou pravotočivou zákrutou prešiel pravdepodobne do protismerného jazdného pruhu, kde sa čelne zrazil s osobným motorovým vozidlom značky Škoda Fabia,“ priblížila polícia druhú tragickú nehodu.

Vodič motocykla na mieste nehody svojim zraneniam podľahol a ľahko sa zranila aj spolujazdkyňa z osobného auta. „V oboch prípadoch prebieha vyšetrovanie okolností týchto tragických udalostí a je vedené trestné stíhanie vo veci pre trestný čin usmrtenia,“ skonštatovala polícia. Polícia v Nitrianskom kraji sa bude počas nadchádzajúcich prázdninových dní intenzívne venovať kontrolám bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky a to najmä vo vzťahu k vodičom motocyklov. Policajti zároveň vyzývajú vodičov, aby nehazardovali so svojím životom a jazdili zodpovedne.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x