9.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Nitra: Turisti sa cez víkend vydajú za jarnými tajomstvami Zobora

Výpravu za históriou i prírodnými krásami Zobora ponúka turistom komentovaná bezplatná prehliadka Jarné tajomstvá pravekej hory. Účastníci sa na ňu spolu so sprievodcom vyberú v sobotu 22. apríla o 14. hodine so začiatkom pred Špecializovanou nemocnicou sv. Svorada.

Ako informovalo Turistické informačné centrum (TIC) Nitra, prehliadka potrvá približne tri hodiny a povedie cez lokalitu Tri duby na Zobor a vrchol Pyramídy. „Turisti absolvujú prehliadku pravekého hradiska Zobor a od nášho sprievodcu sa dozvedia množstvo zaujímavostí o histórii, geológii, flóre, faune aj ekológii Zoborských vrchov,“ uviedlo TIC.

Ako organizátori pripomenuli, prehliadka Jarné tajomstvá pravekej hory ponúkne aj viaceré bonusy. „Bude to Zoborská lesostep v období jej maximálneho kvitnutia a tiež interaktívna prezentácia kolekcie pravekých replík z doby bronzovej,“ doplnili.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x