6.5 C
Nitra
pondelok, 5 decembra, 2022

Nitra: Súťaž Region Art opäť predstaví tvorbu neprofesionálnych výtvarníkov

Stretnutím neprofesionálnych výtvarníkov sa vo štvrtok v Krajskom osvetovom stredisku (KOS) v Nitre začala príprava na 59. ročník celoštátnej postupovej súťaže Region Art. Súčasťou stretnutia sú aj konzultácie o súťažných dielach s odborníkmi a lektormi.
      

Odporúčanou témou aktuálneho ročníka výtvarnej súťaže Region Art sú pamäť a krajina. „Samotná súťaž bude pozostávať z regionálneho, krajského a celoštátneho kola. Prihlásiť sa môžu neprofesionálni výtvarníci, občania SR a občania s trvalým pobytom na Slovensku,“ informovalo KOS.

Nitrianska galéria predstaví tvorbu Richarda Kašického
      

Nitra: Súťaž Region Art opäť predstaví tvorbu neprofesionálnych výtvarníkov
Nitrianske výtvarníčky

Súťažiť sa bude v rôznych vekových i technických kategóriách. Svoje diela môžu prihlasovať umelci, ktorí sa venujú maľbe, kresbe, grafike či priestorovému umeniu. Bez rozlíšenia veku sa bude súťažiť v kategóriách insitná a digitálna tvorba i experiment. „Posledný termín elektronického prihlásenia sa do súťaže je 10. február,“ pripomenuli organizátori.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články