5.9 C
Nitra
nedeľa, 27 novembra, 2022

Nitrianska galéria predstaví tvorbu Richarda Kašického

Prvou tohtoročnou výstavou v Nitrianskej galérii bude prezentácia tvorby Richarda Kašického. Bude prvou zo série piatich výstav, ktoré sa v rôznych galerijných inštitúciách na Slovensku budú zaoberať tému pominuteľnosti a zabudnutia.
      

Autor sa vo svojich dielach venuje odkazu antických legiend a temnej rieke Léthé, ktorej vody v podsvetí umožňujú zabudnúť na všetko pozemské. „Tento staroveký odkaz sa maliar snaží konfrontovať so súčasnosťou, keď sú pocity prázdna a pominuteľnosti rovnako nástojčivé ako v celých dejinách ľudstva. Autor oživuje niektoré historické ‚prízraky‘ a v konfrontácii s dneškom ich využíva ako komunikačný prostriedok s verejnosťou,“ uviedla kurátorka výstavy Ľudmila Kasaj Poláčková.
      

Nitrianska galéria predstaví tvorbu Richarda Kašického
Zdroj: fb

Ako pripomenula, pôjde o prvú samostatnú výstavu Richarda Kašického v Nitrianskej Galérii. Sprístupnená bude v priestore Galérie mladých od 10. februára do 10. apríla.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články