19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Nitra: Nitrianska galéria ponúkne počas Noci múzeí a galérií viacero výstav

Komentované prehliadky výstav, súťaž a ďalšie aktivity pripravila pre svojich návštevníkov Nitrianska galéria v rámci podujatia Noc múzeí a galérií. Ako uviedli organizátori, v sobotu 13. mája sa program začne o 13. a potrvá až do 21. hodiny.

V Reprezentačných sálach galérie si návštevníci budú môcť pozrieť výstavu Jany Farmanovej s názvom Memory. „Galéria mladých ponúkne výstavu Univerzum technických obrazov s dielami umelkýň Emy Lančaričovej a Veroniky Šmírovej. Vo výstavnom priestore Salón zasa návštevníci uvidia tvorbu Viktora Belányiho, Ľudovíta Slamku a Miry Gáberovej v rámci expozície Akty X,“ informovala Nitrianska galéria.

Súčasťou podujatia bude aj edukačná výstava zo zbierky galérie i súťaž pre návštevníkov s názvom Zaostri svoj zrak na umenie. „Komentované prehliadky výstav Memory a Univerzum technických obrazov sa budú konať o 16. a 17. hodine,“ doplnili organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x