19.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Nitra: Staré čipové karty Arrivy môžu cestujúci využívať len do konca februára

Spoločnosť Arriva Nitra zavádza novú čipovú kartu, ktorú budú môcť cestujúci využívať aj na linkách ďalších dopravcov zapojených do slovenského dopravného pasu. Staré čipové karty stratia platnosť 1. marca tohto roka.

Možnosť vybaviť si modernejšie karty za zvýhodnených podmienok majú cestujúci do konca februára, upozornil na to generálny riaditeľ spoločnosti Silvester Zemes.

O nový typ čipovej karty môžu cestujúci požiadať v zákazníckych centrách spoločnosti Arriva v Nitre, Topoľčanoch, Zlatých Moravciach a vo Vrábľoch. Nové čipové karty budú bezpečnejšie, odolnejšie voči zneužitiu a dajú sa objednať aj prostredníctvom e-shopu. Cestujúci si môže z pohodlia domova cez internet dobiť kredit, skontrolovať zostatok a dopravné transakcie, predĺžiť platnosť karty.

Zmena zároveň prinesie cestujúcim so smartfónom s operačným systémom Android možnosť úhrady cestovného aj prostredníctvom virtuálnej dopravnej karty v aplikácii Ubian uloženej v ich mobilnom telefóne.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články