25.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Nitra: Skupina mladých ľudí chce obnoviť fungovanie mládežníckeho parlamentu

Skupina mladých ľudí chce v Nitre obnoviť fungovanie mládežníckeho parlamentu. Prvým podujatím nadšencov bude Festival mladých. Konať sa bude v 27. mája v kultúrnom a komunitnom centre Hidepark.

Ako uviedli organizátori, festival prinesie celodenný program. Jeho súčasťou budú diskusné stretnutia, workshopy i koncerty. „Vystúpia kapely Hromozvod, The Wild Youth a DJ Spirit. Svoj talent predstaví aj Tanečná škola Nexum. Súčasťou festivalu bude aj nábor do obnoveného nitrianskeho mládežníckeho parlamentu. Vítaní sú mladí ľudia, ktorí sa zaujímajú o dianie v Nitre, majú nápady a chuť spoznať rovnako aktívnych ľudí,“ pripomenuli organizátori.

Podľa slov viceprimátora Miloslava Špotáka mládežnícky parlament v Nitre existoval už dvakrát. „Fungoval v rokoch 2016 až 2018. Združoval primárne stredoškolákov z Nitry, mal svoj štatút, projekty a zastúpenie v komisii pre školstvo, mládež a vzdelávanie. Jeho hlavným prínosom je, že okrem aktivizácie mládeže ponúka aj možnosť poznať potreby a názory mladých ľudí v meste a dáva im šancu priamo participovať na rozvoji mesta,“ doplnil Špoták.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x