12 C
Nitra
streda, 21 februára, 2024

Nitra pripravuje rozsiahlu rekonštrukciu Hollého ulice

  Nitra (TASR) – Nitrianska radnica pripravuje rozsiahlu rekonštrukciu Hollého ulice, ktorá je jednou zo spojníc centra mesta s najväčším nitrianskym sídliskom Klokočina a mestskou časťou Čermáň. Frekventovaná dopravná tepna by mala podľa magistrátu prejsť aj podstatnou modernizáciou.
      Komunikácia, ktorá je momentálne v zlom technickom stave, má byť upravená tak, aby sa po nej mohli okrem áut bezpečne pohybovať aj chodci a cyklisti. „Zásadnou zmenou bude preferencia autobusov mestskej hromadnej dopravy. Po pravej strane sa bude nachádzať zmiešaný chodník pre peších a cyklistov, ktorý je plynulým napojením na existujúcu cyklotrasu, vedenú od Slnečnej ulice. Toto riešenie bude požadovať vytvorenie dodatočných cyklopriechodov a priechodu pre chodcov na kruhovom objazde,“ uviedol mestský úrad.
      Radnica v zadaní projektantovi žiada, aby boli všetky priechody pre chodcov navrhnuté ako bezbariérové, s vodiacimi prvkami pre nevidiacich, s protišmykovou úpravou vodorovného dopravného značenia a osvetlené. „Naše zadanie dáva prioritu chodcom všade tam, kde je to možné. Preto budú priechody pozdĺž ulice Hollého riešené v úrovni chodca a materiálovo budú pokračovaním chodníka. Už budúci rok bude Hollého ulica vyzerať tak, ako má vyzerať dopravná tepna moderného mesta 21. storočia,“ skonštatoval magistrát.

Foto: odkazprestarostu.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články