14.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Nitra: Pripravuje projekty za takmer osem miliónov eur

Mesto Nitra pripravuje viaceré projekty zamerané na revitalizáciu verejných priestorov a zelene. Celkové výdavky na osem projektov dosiahnu sumu takmer osem miliónov eur. Podstatnú časť z týchto nákladov chce radnica zaplatiť z európskych fondov.

V prípade, že mestské zastupiteľstvo realizáciu zámerov schváli, pôjde na ich spolufinancovanie z mestského rozpočtu takmer 400.000 eur. Najväčším projektom je dlhodobo plánovaná obnova Mestského parku na Sihoti v celkovej hodnote viac ako šesť miliónov eur. Rieši obnovu plochy s veľkosťou takmer 94.000 štvorcových metrov. Projekt je rozdelený na štyri etapy, počas ktorých sa bude riešiť hlavná os parku, jeho severná časť, detské ihrisko, zvernica a tiež pikniková i festivalová lúka.

Nitra: Pripravuje projekty za takmer osem miliónov eur
Foto: Archív NN

Mesto okrem toho plánuje revitalizovať hradný kopec. V rámci projektu v hodnote takmer 900.000 eur má dôjsť k obnove zelene, vykonajú sa tu protierózne a vodozádržné opatrenia, obnovia sa chodníky, odpočívadlá a vyhliadky a tiež verejné osvetlenie a kamerový systém.

Ďalšie zámery počítajú s revitalizáciou lokálnych parkov na Jarmočnej, Škultétyho a Vašinovej ulici. Rekonštruovať sa má aj areál Základnej školy na Škultétyho ulici. Viac ako 260.000 eur má stáť aj obnova vnútroblokov v centre mesta na Štúrovej ulici, Wilsonovom nábreží a na ulici Za Ferenitkou.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články